Kołpaki Łódź

Przykładowe modele kołpaków z naszej ofertyW naszej bogatej ofercie znajdą Państwo kołpaki na koła. Posiadamy dziesiątki różnych modeli – każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kołpak.

Szeroka gama rozmiarów: 12″, 13″, 14″, 15″, 16″, 17″. Zapraszamy!

Rozmiar kołpaków

Kupując kołpaki należy pamiętać o wyborze odpowiedniej wielkości. Rozmiar kołpaka jakiego szukamy zależy od rozmiaru koła, informacja ta jest umieszczona na oponie. Zapisane jest ona najczęściej w postaci RXX – gdzie XX to wielkość wyrażona w calach.

Przykładowy zapis na oponie: 185/65/R16 oznacza, że potrzebujemy kołpaki 16 calowe.

Jak założyć kołpaki

Zakładanie kołpaków nie powinno nastręczać trudności. Jednak robiąc to niepoprawnie możemy łatwo uszkodzić kołpak.

Przy zakładaniu kołpaka zwróć uwagę czy nakładasz go w pozycji, w której wycięcie na wentyl się z nim pokrywa. Zakładając drut na kołpak – jeśli nie był tak wcześniej przygotowany – poszukaj w kołpaku oznaczenia z miejscem na wentyl i wepnij drut wgięciem skierowanym przodem w to miejsce. Jeśli kołpak wchodzi z dużym oporem można zmniejszyć nieco drut pogłębiając wygięcie na wentyl.

Kołpak należy zakładać równomiernie dociskając wszystkie zaczepy. Aby wbić kołpak na felgę najlepiej używać otwartej dłoni. Nie polecamy używania do tego młotka aby uniknąć złamania zaczepu lub samego kołpaka.

W przypadku złamania jednego z zaczepów kołpak należy przymocować ponadto za pomocą pasków zaciskowych (tak zwane „zipy”), w przeciwnym razie możemy go bardzo szybko zgubić. Podobnie zimą warto użyć pasków by nie zostawić kołpaka przymarzniętego w zaspie.

Zdejmowanie kołpaków

Kapsle zdejmujemy chwytając za drut kołpaka w miejscu gdzie jest wygięty przy wentylu.