Taśmy ORALITE – Polska – Łódź

Gadżety/akcesoria odblaskowe będące w naszej ofercie – nie stanowi środka ochrony indywidualnej w rozumieniu
rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21.12.2005r. Jedynie kamizelki odblaskowe stanowią środek ochrony indywidualnej w myśl ustawy.

Taśma odblaskowe ORALITE (ECE 104)

Posiadamy w sprzedaży samoprzylepne certyfikowane taśmy odblaskowe renomowanej amerykańskiej firmy ORALITE wykonane w technologii pryzmatycznej.
Kupisz je w Polsce, w naszym sklepie w Łodzi na ul. Rewolucji 1905 roku 2 i na naszych aukcjach allegro.

ORALITEORALITE

Taśma ORALITE na ciężarówceTaśma ORALITE na ciężarówce

Na czym polega technologia pryzmatyczna?

ORALITE - technologia pryzmatyczna

Technologia pryzmatyczna wykorzystuje zjawisko załamania światła na wewnętrznych powierzchniach ostrosłupa. Zanim światło zostanie odbite i powróci do swojego źródła, uderza kolejno w trzy powierzchnie ostrosłupa. Światło wpada do pryzmy, odbija się i 80% powraca w tym samym kierunku, z którego pochodzi.

Ta właściwość jest zachowana nawet przy dużym zróżnicowaniu kierunków padającego promieniowania.

ORALITE- technologia pryzmatyczna

Szerokokątna odblaskowość zapewnia widoczność pod szerokim kątem na dużą odległość, nawet, jeśli pojazd skręca.

  • ORALITE® VC104+ Rigid Grade – taśmy na powierzchnie sztywne
  • ORALITE® VC104+ Curtain Grade – taśmy na powierzchnie z PVC

Taśmy ORALITE ® posiadają znak homologacji z numerem rejestracyjnym E4-104R-00-0001 (dla pojazdów ze sztywnymi bokami) oraz E4-104R-00-0002 (dla pojazdów z bokami z PVC).

Folia odblaskowa klasa C

Znak homologacji stanowi potwierdzenie, że ten zakres wyrobów ORALITE spełnia najostrzejsze wymagania Przepisu ECE104. Symbol „C” wskazuje klasę materiału odblaskowego, który jest przeznaczony do oznaczenia konturowego i liniowego.

Taśma ORALITE jest idealnym rozwiązaniem do poprawienia widoczności ciężarówki, TIR’a i każdego dużego pojazdu jak i bram wjazdowych.

Cechy taśm ORALITE

  • Wybitna widoczność w nocy
  • Szybkie i łatwe naklejanie
  • Łatwe do cięcia
  • Jednowarstwowa konstrukcja – zmniejsza możliwość zahaczenia i rozdarcia na krawędziach w normalnych warunkach oraz podczas mycia ciśnieniowego. 100% przyczepność zapobiega odklejaniu i rozwarstwianiu – nie ma ryzyka, aby pomiędzy warstwy dostał się jakikolwiek brud czy wilgoć.
  • Cienka i wygodna w użyciu – cienka struktura taśmy powoduje, że można ją łatwo i szybko nałożyć nawet na spawy lub nity znajdujące się na ciężarówce.
  • Odporna na ścieranie i rozpuszczalniki – wyjątkowa struktura poliestrowa oznacza, że taśma jest mocna i trwała czyli odporna na naprężenia i odkształcenia na jakie narażana jest w przemyśle flotowym. Wyjątkowa trwałość zapobiega również zniszczeniom taśmy, spowodowanym przez rozpuszczalniki, zanieczyszczenia na powierzchni dróg, sól itp.
  • Myjnie ciśnieniowe – odporna na ciśnienie i uderzenia szczotek podczas mycia
  • Znacznie zmniejsza ryzyko wypadków w nocy i przy złej widoczności.

Taśma ORALITE spełnia wymogi normy ECE 104

Co to jest ECE 104?

Przepis ECE104 podaje wytyczne dla oznaczeń bezpieczeństwa w postaci odblaskowych linii i konturów/obrysów na pojazdach przewożących ciężkie ładunki i ich przyczepach, które dają kierowcom dodatkowy czas na reakcję podczas zbliżania się do ciężkich pojazdów (HGV) w nocy lub w warunkach złej widoczności.

Kolor taśm musi być zgodny z lokalnymi przepisami drogowymi, które w niektórych przypadkach wymagają żółtego koloru na bokach, a czerwonego koloru z tyłu. W innych przypadkach wymaga się na całym pojeździe oznaczeń w kolorze żółtym albo białym.

Regulacje prawne

Regulamin 48 – 3 poprawka

Jest to dokument regulujący sygnalizację świetlną na pojazdach. Zgodnie z nim obowiązuje wymóg stosowania odblaskowego oznakowania konturowego zgodnie z ECE104 na wszystkich nowo homologowanych pojazdach typu N2 i N3 (zabudowy powyżej 7,5t) oraz O3 i O4 (naczepy powyżej 3,5 t) – również w Polsce.

Dyrektywa 76/756/ECC

Dyrektywa wprowadzająca wymóg ratyfikacji Regulaminu 48-03 we wszystkich krajach członkowski UE.

Dyrektywa 70/156 ECWVTA

Europejska homologacja pojazdu. Pozwala producentowi uzyskać homologację na pojazd obowiązującą w całej UE.

Rozporządzenie Ministra infrastruktury z dnia 4 maja 2009

Wprowadza wymóg stosowania oznakowania konturowego na pojazdach N2 i N3 oraz naczepach O2 i O3, nowo rejestrowanych na terenie RP od 10 października 2009. Dopuszczone zostały kolory żółty i biały do stosowania wg regulaminu 48-03.

Znakując pojazd naszą taśmą ORALITE spełniasz wymogi Unijne

 

Przykład skuteczności taśmy ORALITE w nocy